"
Du er her: Forside > In the pit - Oslo Børs > NOI - på vei mot tieren
NOI - på vei mot tieren
Recon
26.03.2004 19:01
#4246

Endre
Tillater meg å åpne ny topic på svært demokratisk vis og forventer positiv og negativ kritikk av medskribenter.

Recon

Akke
26.03.2004 19:08
#2468

Endre
Flott Recon - på tide med en tiertopic og måtte det gå i oppfyllelse før den blir fylt opp !

Ta deg en Tuborg !

Jeg kjører Akke !

Skål !


[Endret 26.03.04 19:08 av Akke]
Fanten
26.03.2004 19:12
#28

Endre
Sorry, så ikke den nye strengen. Setter inn mitt lille bidrag:

Setter stor pris på dere erfarne Noi-ere. Leser innleggene her hver dag, og har gjort det noen måneder nå. Ventetiden har vært lang - men... Har erfaring fra andre selskap - i hovedsak App - der jeg har fått godt betalt for å være langsiktig. Dette kun for å fortelle at jeg (vi) følger med på strengen.
Recon
26.03.2004 19:25
#4247

Endre
Tillater å sitere meg selv av 7. mars og har ikke skiftet mening:

1. kvartal blir nok bedre enn null dersom man produserer 10.000 fat f.o.m. 10 februar. Samtidig har jeg en mistanke om at 4. kvartal ble styrt nedover til fordel for 1. kvartal 2004.

De forsøker å snakke ned tallene i 4. kvatalsrapporten. Bl.a. skal man lese godt mellom linjene for å se at 13 - 14.000 fat/dag er innen rekkevidde uten 3D. Samtidig er 18.000 fat plutselig kommet inn som et nøkkeltall og burde i så fall ha vært det for lenge siden med den info som selskapet sitter på.

JF gir fra seg negativt flertall og inviterer på denne måten investorer på banen. Jeg tror denne posisjoneringen blir holdt lokk på bevisst. Hvorfor skal kjøperen holdes hemmelig?

Hvorfor blir kjøperne i den rettede emisjonen hvor WSH ikke deltok holdt hemmelig?

Her er det mange signaler som tilsier at JF nå sminker bruden, men gir en ny aktør det nødvendige spillerom til å posisjonere seg også over børs.

Recon
Kursras
26.03.2004 19:36
#434

Endre
He,he.......Recon megatittel !!!!!
Nå må oljen flomme så JF selger oss for min. 10kr innen påske .
kattaklore
26.03.2004 19:37
#2375

Endre
Når det blir for kjedelig...
hentet over mascoten vår..


[Endret 26.03.04 19:37 av kattaklore]
t-bjoh
26.03.2004 19:39
#222

Endre
Recon

Flott , du er mer optimist enn meg , hadde tenkt og foreslå
en ny ; NOI mot Dollar`n . , Som jeg tror på ifbm. salg av selskapet . Hadde trodd salget allerde ville ha skjedd , men
tydeligvis , TTT . Ingen av de toneavgivende meglerhusene solgte i dag , med unntak av NO som solgte en tradingpost
på 30 k , med grei fortjeneste på noen dager , for kunden
(som ikke har redusert på hovedbeh.) Dette går veien og jeg
tror ikke en bør sitte uten NOI over Påsken ! Påskeferie er det kun på OB...Håper selvfølgelig du får rett mht. prisen , salget det kommer !
Sima
26.03.2004 20:12
#1294

Endre
Topp 20 i dag(inkl.sist mand)

WORLD SHIPHOLDING 45510444
ODIN NORDEN 6872000
ODIN NORGE 4983000
BANK OF NY 2900000
SKANDINAVISKA ENSK 2828000
ENSKILDA SEC 1506000
PETR INVEST 1500000
ANDERSEN KJELL 1238000
NINVEST 1200000
SKAGEN VEKST 1100000
ABG SUNDAL NOM 1100000
CLEARSTREM NOM 1022000
MORGAN ST NOM 1000000
MP PENSJON 1000000
NARMO SIGRID 920000
SOLBERG HANSEN K 804000
THERMOTECH 700000
UNION BANK NORWAY 698000
VOLDBERG T A 695000
ENLID S 688000

Det siste salget til NO på mandag på 650k er inkludert her.
Det er postene til Morgan Stanley/Skagen vekst
som er gått noe tilbake.
Det ser ut som NO ligger å trader på disse postene.
Skagen Vekst har gått opp og ned flere ganger de siste ukene.
Recon
26.03.2004 21:07
#4248

Endre

Kr 3,-?


Glem det!

Kr 10,-?


Hmm....

Recon




[Endret 26.03.04 21:09 av Recon]
observer
26.03.2004 21:12
#3889

Endre
Dagens avslutning var positiv. Håper og tror på avklarende melding ila neste uke; mulig sima treffer spikeren på hodet mht at WS nedsalg kan vise seg å være en meget god "ting" for øvrige aksjonærer som velger å sitte til slutt i dette selskapet.

Mvh observer
..som ikke tør å være uten NOI, i alle fall ikke nå like før D3 skal komme inn.

God helg !

... og la oss håpe på en mye bedre neste uke!


Akke
26.03.2004 21:41
#2469

Endre
Sendte tidligere en mail til Janaina på Brasil Energia som tidligere var så imponert over at jeg skrev mailer på portugisisk.

Jeg spurte om hun kunne sjekke med spsialistene hos de om Coral og siste brønn - men desverre her er svaret:

Olá norwego,

Infelizmente não há informações sobre a matéria citada.

Atenciosamente,
Janaína

Kansje bedre lykke neste gang ;))


[Endret 26.03.04 22:09 av Akke]
Sima
26.03.2004 22:45
#1295

Endre

Selvom utolmodigheten nok begynner å bli stor hos
mange nå tror jeg det er lurt å være mentalt innstillt
på at 3D først kan komme inn etter påske.

Pass på aksjene-fiskene ligger i sivet.Det så vi senest
for 2 dager siden når ESO kom på banen og i sluttauksjonen i dag.
uturen
27.03.2004 11:15
#2363

Endre
Riktig med ny streng nå som vi går inn i den/de uken(e) (velg det som passer - jeg velger uke 14 som den uken) som endelig skal gi oss tilbakebetalt som langsiktige NOI-askonærer.

Jeg hadde overskrift klar til ny streng, men får den tålmodige Sima rett også denne gangen, kan jeg ta neste NOI-streng.

Vi har 2 store kurstriggere foran oss:

3 D
og
Salg av WS sin 32 % post.

Ikke godt å vurdere hvilken av disse som kommer først og hvilken som vil påvirke kursen mest. Det er heller ikke umulig at begge kommer samtidig; altså at salget er fedigforhandlet og at pris og presentasjon er knyttet til resultatet av restart 3 D.

Jeg tror nok mest på at vellykket produksjon fra 3 D er den sterkeste kursdriveren. Dette fordi skuffelsene ved PBs mange feil og forsinkelser priser NOI lavere enn aksjen burde være uten 3 D i produksjon. Når 3 D produserer 6 - 7000 fat/dag vil det meste av skuffelsene være lagt bak oss og kursen kan begynne å ta igjen det tapte. Øker produksjon på Coral med 6 500 fat/dag til 30 dollat fatet, vil kontantstrømmen til Coplex/NOI øke med ca USD 75 000 pr dag så lenge Petrobras refunderer forskudd, og nesten USD 50 000 daglig når forskuddet er tilbakebetalt.
Klart dette vil være sterkt kursdrivende.

På den annen side.
Dersom WS selger aksjene sine til et kompetent oljeselskap med erfarne oljefolk og vilje til å satse sterkt offshore Brasil, vil vi som NOI-aksjonærer ikke lenger være med i en investering i 3 små oljefelt, men kan bli deltakere i noe mye mer.
Sima kan få rett. Salg til riktig kjøper kan gi mye ekstra til tålmodige NOI-aksjonærer.

Uansett,
jeg skjønner ikke at så få på Oslo børs, proffe som oss småspekulantene, har oppdaget de to store kurstriggerne i NOI.

I likhet med observer blir jeg tungt lastet i NOI til vi kjenner utfallet av de to kurstriggerne.

mvh
uturen
som er mer NOI-frelst nå enn noensinne, og det sier ikke lite.........
Akke
27.03.2004 11:52
#2470

Endre
Merkelig denne store troen på NOI fra oss som er inne. At ikke kursen stiger forstår vi ikke. Hvorfor har ikke dyktige analytikere og meglerhus denne på listen over aksjer som bør satses på ?

Med reservas etter Petrobras anslag sitter NOI foreløpig på ca 29 millioner fat olje. Det vil si en omstningsreserve på mellom 800 og 900 mill dollar etter dagen prising av oljen. Det vil si en nettomargin etter skatt på 378 mill dollar (42%).

Nå vil kansje flere si at dette ikke er riktig men jeg kan vanskelig forstå at utbygging av CM kan gi en dårligere nettomargin !

Vi snakker her om fremtidige inntjeningsestimater (netto etter skatt) i løpet av en 10 års periode på 2,6 millarder NOK - 18 kr pr aksje !

Har sagt det tidligere og gjentar meg selv - kan ikke fatte at JF selger denne butikken som kun trenger en til to ansatte for å kjøre løpet !
Recon
27.03.2004 12:03
#4251

Endre
Akke

JF selger, men prisen blir mer i retning topic-tittelen enn den flørten han foretok på kr 3,18.

NOI har en børsverdi på snaut 400 mill og mye av dette er i praksis ikke omsettelig på disse nivåene. Omsetningen har, historisk sett, vært lav. Ingen gidder lage analyser av et selskap uten at kurtasjekronene ruller. Vi må derfor få litt fart i kursen med dobling av market cap før noen tar tak i aksjen.

Men den tiden kommer.

Recon

selaas
27.03.2004 12:11
#2062

Endre
Akke,
Hvis prisen er den rette, så hvorfor ikke? JF er en hardbarket forretningsmann og bare en snill gammel bestefar som noen forsøker å gi inntrykk av. Man blir ikke milliardær ved å selge NOI til 3,18.

Mulig at det anstrengte forholdet til PB også spiller inn. Ikke bra for Coplex å sitte på sidelinjen når detaljer vedr. CM planlegges.


[Endret 27.03.04 12:13 av selaas]
Akke
27.03.2004 12:12
#2471

Endre
Recon

Selger han på 10 kr blir det svært god butikk for kjøperen !

Akke
27.03.2004 12:19
#2472

Endre
selaas

Tror ikke denne disputten med PB er noe belastende. Profesjonell håndtering fra begge sider der dollar er i fokus.

Fra Q4:"The dispute over the Cavalo Marinho field with Petrobras is still unsettled, but the parties have initiated settlement discussions."


Når det gjelder potensielle kjøpere er Petrobras den mest opplagte eller en annen av syndikatet.


[Endret 27.03.04 12:21 av Akke]
selaas
27.03.2004 12:27
#2063

Endre
Recon,
Din topick tittel kan megel vel slå til. Dersom NOI stabiliseres på 4 -5 kr., vil interessen for aksjen øke betydelig i markedet.

Drawbacket er at ST innleggene fylles opp i høyere tempo enn PB klarer å levere.

Akke
27.03.2004 12:31
#2473

Endre
Synes vi bør kjøre denne heading til den blir for liten ;))

Recon
27.03.2004 13:14
#4252

Endre
Akke [2472]

Disputten med PB er snart historie.

Recon

selaas
27.03.2004 14:18
#2064

Endre
Det fremførbare underskuddet i NOI på ca. 400 mill. NOK (vet ikke eksakt) er dermed større enn børsverdien. Dette må være litt av en "goodis" for en oppkjøper med overskudd og vise til.

Recon, har du noe konkret vedr. disputten med PB; har forstått at dette fortsatt er en fastlåst sak.

En løsning ville i så fall være en ganske stor kurstrigger.
Recon
27.03.2004 14:29
#4253

Endre
selaas [2064]

Logiske slutninger:

- PB holder kortene vedrørende CM tett til brystet
- Coplex er i forhandlinger med Petrobras. (Legg merke til den endrede ordlyden i Q4 i forhold til tidligere rapporter)
- Petrobras skal snart fremlegge CM planen for ANP (allerede denne måned?)

=> disputten er snart løst.

Recon

Senior Member
27.03.2004 22:18
#321

Endre
BREAKING NEWS!
Hundreårsstrøm på vei inn over riggen!
Legg inn værlink noen som klarer det.
UFO
27.03.2004 22:20
#3356

Endre
Jeg mener å huske at jeg ble totalt avfeid da jeg for noen måneder siden skrev av 3D trolig ikke kom i produksjon før i april. Vel, dere skal få et nytt tips; brønnen kommer ikke inn før i mai.


Re senior member
Jeg vet ikke hva du drikker, men slutt med det !



[Endret 27.03.04 22:21 av UFO]
[Endret 27.03.04 22:23 av UFO]
observer
27.03.2004 22:26
#3891

Endre
Senior Member,
litt overdrevet, ikke?

The Brazilian Navy issued a warning of strong winds and high waves of up to 16 feet (5 metres) in the area. But officials at the Itajai port in Santa Catarina said no preparations were being made for the storm and work continued as usual

Link


[Endret 27.03.04 22:26 av observer]
Senior Member
27.03.2004 22:26
#322

Endre
Nei det er sant, men jeg mente storm, ikke strøm...

Jeg roper ikke ulv. Desuten er børsen stengt, så det så!
Senior Member
27.03.2004 22:28
#323

Endre
Mulig, men jeg så det på Brasiliansk TV nå at de evakuerer noen landsbyer visstnok.
observer
27.03.2004 22:34
#3892

Endre
OK, her er en annen melding fra Reuters. Det er dette som blir "avdramtisert" av brasilianske metereologer. Det verste antas uansett å være over før børsstart mandag. Vi får se.


WASHINGTON, March 26 (Reuters) - The first hurricane ever reported in the south Atlantic swirled off the coast of Brazil on Friday, and forecasters said it could make landfall in the South American country during the weekend.
Although it was far outside their usual territory, forecasters at the U.S. National Hurricane Center in Miami were helping the Brazilian Weather Service to track the unprecedented system.
"There's problems that happen when hurricanes occur in areas that we've never seen before," said hurricane center meteorologist Eric Blake.
The storm was a Category 1 hurricane -- the least powerful on forecasters' five-level scale -- with winds somewhere between 74 and 95 miles per hour (119 and 153 kph).
"It's about 225 miles (362 km) east-southeast of the Brazilian coast and it's moving westward at about 7 miles per hour (11 kph)," he said.
Blake said some of the forecasting computer models showed the storm turning away from the coast before making landfall, but he said it was too soon to say if that would happen.
"It has an eye and thunderstorms around the center, and we're looking at the possibility of (landfall in) southeast Brazil sometime tomorrow or the next day," he said.
The storm has not been given a name because it has formed in an area where meteorologists have made no provision for doing so. In parts of the world where storms usually form, forecasters assign men's and women's names in alphabetical order to help keep track of them.
It was too soon to say if the hurricane would break up before it made landfall.
"Right now it's too early to tell. There's nothing obvious to say this storm is going to weaken," Blake said. He noted that it is autumn in Brazil, an active time of year in regions that normally have hurricanes, such as the Atlantic Ocean off the U.S. east coast.
Ship captains have reported hurricanes for centuries and, since the 1960s, weather forecasters have used satellites to track storm activity around the globe.
But a hurricane has never previously been reported in the south Atlantic. Blake said there have been "questionable" tropical weather systems tracked in the area before, but none had developed into a hurricane.
"This one's broken all the rules," he said.


First-ever hurricane forms in South Atlantic



***

Mere:
A storm that some meteorologists mistook for a hurricane hit Brazil's southern coast Saturday, Brazilian officials said.

A storm that some meteorologists mistook for a hurricane hit Brazil's southern coast Saturday, Brazilian officials said.

The storm hit southern Santa Catarina state early Saturday with moderate rains and winds estimated at about 25-30 mph, Dr. Gustavo Escobar of the Center for Weather Prediction and Climatic Studies said Saturday.

No injuries or damage were reported. The region is about 430 miles south of Rio de Janeiro.

"Winds and rains will not be significant, so we don't need to alarm the population," Escobar said by telephone from Cachoeira Paulista, near Sao Paulo.

Earlier, a meteorologist from the U.S. National Hurricane Center in Miami had suspected a full-fledged Category 1 hurricane, a phenomenon that had never been spotted in the South Atlantic.

Brazilian scientists disagreed. Satellite images of the storm hinted of a hurricane because it had an eye in the middle, but it was merely a low pressure system with rain and strong winds, Escobar said.

At its center over the ocean, the storm had estimated winds of 50 mph to 56 mph, less than the 75 mph needed to be a full-fledged hurricane.





[Endret 27.03.04 23:30 av observer]
[Endret 27.03.04 23:37 av observer]
gkjel
27.03.2004 22:34
#513

Endre
Friday afternoon the storm was centered about 260 miles east of Florianopolis, Brazil, and is likely to continue moving slowly to the west and maybe turn to the south to miss Brazil completely. (Related: Forecasts for Florianopolis, Brazil)

Recon
28.03.2004 12:09
#4254

Endre
UFO [3359]

Hvorfor sier du ikke likegodt august med en gang?

Recon

Recon
28.03.2004 13:50
#4255

Endre
Hvilke triggere kan komme den siste uka før påske?

- Forlik med Petrobras?
- Utbyggingsplan for Cavalo Marinho?
- 3D?

Eller får vi en oppgang som følge av at "alle" venter på triggere? GF i PB holdes i morgen, får vi noe nytt derfra?

Tipper vi havner over kr 3,- til helga.

Recon




[Endret 28.03.04 13:51 av Recon]
Akke
28.03.2004 15:22
#2474

Endre
Recon

Tror ikke det er så mange med vett i panna og sansen for KR som ikke er inne før påske !
selaas
28.03.2004 16:05
#2065

Endre
Senior Member
Litt ruskevær må man regne med når riggen befinner seg langt til havs. Strøm og storm forekommer, men det gjør det jo også i Nordsjøen.
Recon
28.03.2004 18:12
#4256

Endre
Coral skal være i drift i 7 år. Med 36 mill fat tilsvarer dette ca 14.300 fat/dag.

20.000 fat/dag ville gitt reserver på vel 50 mill fat.

EdM + Coral = 48 mill fat.

Recon

Safeloen
28.03.2004 20:29
#1995

Endre

kan NOI tape på at fremførbart underskudd er på vei bort?
juma
29.03.2004 10:25
#16485

Endre
Tom tirsdag forrige uke:
Petroleum invest øker med 192K
Morgan Stanley minker med 312K
Sigrid Narm øker med 120K
Steinar Enlid øker med 16
Voldberg minker med 50K


[Endret 29.03.04 10:28 av juma]
Recon
29.03.2004 14:01
#4260

Endre
Her tørker volumet helt inn. Blir det sandstorm?

Recon

JIPPI
29.03.2004 14:07
#881

Endre
Alle venter på nyheter fra Petrobras i kveld, ikke rart det har stoppet opp.
selaas
29.03.2004 15:01
#2067

Endre
En STN kunde som gikk lei? Noen som ligger i sivet og bunnfisker her nå.
macland
29.03.2004 15:06
#1787

Endre
Nei , dette lignet mer på et tvangsalg.
UFO
29.03.2004 15:08
#3357

Endre
Jeg tror vi skal ned mot 2.60 etter påske.


[Endret 29.03.04 15:09 av UFO]
macland
29.03.2004 15:11
#1788

Endre
Var det du som mistet dine UFO??
UFO
29.03.2004 15:18
#3358

Endre
Re macland

Nei, men jeg burde absolutt ha solgt noe.
selaas
29.03.2004 15:19
#2068

Endre
UFO, selg før brønnmeldingen kommer, så slipper du å få høydeskrekk (som kan være ubehagelig for noen).
UFO
29.03.2004 15:23
#3359

Endre
Re selaas

Det blir god anledning til å kjøpe aksjer i NOI ETTER at brønnmeldingen foreligger. Selvsagt vil man måtte betale litt mer, men jeg har ikke tro på at dette tar av slik som mange tror.
selaas
29.03.2004 15:28
#2069

Endre
Det er ikke sikkert det tar av UFO, kan hende vi kun kommer opp på nivå med CNR med sin lille produksjon. Men vi kan fort også få en JIN-effekt.
UFO
29.03.2004 15:32
#3360

Endre
Re selaas

Vi får se. Selskapet har jo "trykket" mange nye aksjer de siste årene. Jeg tror motstanden opp mot 4 kr er formidabel.
paranoi
29.03.2004 15:33
#73

Endre
Re safeloen

Retten til underskuddsfremføring er ikke på veg bort.

Tvert imot ligger det i det nye forslaget at underskudd til fremføring ikke lenger skal være begrenset til 10 år.
Recon
29.03.2004 17:23
#4263

Endre
UFO [3363]

Dersom noen vil ha kursen opp, fyker den av gårde. Muligens venter man bare på "alibiet" for å kjøre kursen og det kan være 3D eller et svar vi får allerede i kveld.

Med en inntjening på kr 1 per aksje (og da forutsettes oppstart av 3D) skal det godt gjøres at kursen blir liggende på kr 3,-.

Det er mye som tyder på at Q1 2004 skal være vendepunktet, bl.a. den kostføringen som ble gjort i Q4 2003.

Recon

ZeroInn
29.03.2004 20:04
#127

Endre
Må si at NOI er en skikkelig toldmodighetsprøve.
Det er kun en ting som gjør at jeg fortsetter sitter godt lastet, og det er at jeg er redd for å gå glipp av en oppgang. Men det ser ut til å vente på seg.

Er det noe som kan trigge en oppgang nå før flesteparten tar påskeferie?




[Endret 29.03.04 20:04 av ZeroInn]
uturen
29.03.2004 21:30
#2364

Endre
Zeroinn

Sammen med Recon og andre gjorde jeg sist onsdag et forsøk på å løfte kursen, ved å avklare hvilke overskudd - etter skatt - NOI vil få med og uten en vellykket start av brønn 3 D.

Konklusjonen er krystallklar. Sammenlignet med andre små oljeselskaper på OSB skulle NOI vært høyere priset, selv med mislykket start av 3 D.
Dette uten at den andre store kurstriggeren, Worlds Shipsholding salg av sine 32 % er medregnet.

Hva skjedde på torsdag og fredag?

Ingenting, absolutt ingenting.

Min konklusjon er klar:
Nå er det NOI bare interessant for oss NOI-forelska som kommer til å sitte rolig med våre NOI-aksjer til en eller begge de 2 store kurstriggerne er kjent.
yemaya 2
29.03.2004 21:56
#409

Endre
Ikke depp, det er farlig, for det ligger en hai og venter på deg der nede i dypet.
Recon
29.03.2004 22:02
#4264

Endre
uturen [2365]

Her er det mange triggere som kan løfte NOI kraftig de neste månedene:

- Forlik med Petrobras
- Reserveoppgradering på Cavalo Marinho
- Oppstart 3D
- Godt Q1 resultat
- Overraskende høy produksjon på Coral
- Farm-in på BMS-12
- Oppkjøp
- Utbytteforespeilinger

Dersom JF bestemmer seg for å avhende til "markedspris" vet vi hva som skjer. Det tar litt tid, men har vi ventet så lenge så venter vi litt til.

Ikke sant, UFO?

Recon

Sima
29.03.2004 22:07
#1298

Endre

UFO ser ut til å være inne på en provisjonsavtale med de som ligger i sivet i øyeblikket
juma
29.03.2004 22:18
#16503

Endre
Tror ikke man skal ha store forventinger til de gjeddene som ligger på lur i sivet.

Morgan Sanley ble utnevnt til sjefsgjedda, men de solgte altså flere hundre tusen aksjer etter siste opptelling.
erlingi
29.03.2004 22:33
#933

Endre
Blæ, Juma.
Du ønsker vel å se vassfokket til DNO-gjedda før du kommer over for å fiske NOI-gjedde ? :-)
UFO
29.03.2004 22:36
#3361

Endre
Ja, det er jo litt merkelig. Her sitter jeg fullastet med NOI aksjer og er stort sett bare negativ.

Re Recon

Du er verre enn jeg var på det verste. "Overraskende høy produksjon på Coral"..hehehehe...jeg synes den er knakende god...

Re uturen

"Sammen med Recon og andre gjorde jeg sist onsdag et forsøk på å løfte kursen"...er du ikke litt naiv nå..?


[Endret 29.03.04 22:41 av UFO]
[Endret 29.03.04 22:43 av UFO]
Recon
29.03.2004 22:46
#4265

Endre
UFO [3364]

He-he. NOI har kjørt ned forventningene til 18.000 fat/dag. Dersom temparaturen kan håndteres på B2 sonen, kan vi "risikere" ca 10.000 fat/dag fra hver brønn + 3-4000 på den som er i B3.

Men 20.000 fat/dag inngår også under "overraskende høy produskjon".

Historie er OK, men det er ikke alltid den kan legges til grunn for fremtidige hendelser. Heller ikke på Coral.

Recon

uturen
29.03.2004 22:50
#2365

Endre
UFO

Selvsagt er jeg naiv nå, bare overgått av ennå større naivitet sist onsdag.

I min ubegrensede naivitet trodde jeg at kursen var under 3 kroner fordi altfor mange ikke oppfattet hvilken inntjening NOI kommer til å å ha i flere år framover, uansett resultat av brønn 3 D.

I kveld er jeg bittelittegrann mindre naiv fordi det endelig har gått opp for meg at det bare var meg - og Orions såkalte analytikere - som ikke hadde gjort hjemmeleksa i NOI.

mvh
uturen
som igrunnen ikke synes det er så ille å være naiv!
Recon
29.03.2004 22:52
#4267

Endre
uturen [2366]

.....snart sier vi "velkommen etter". Det fundamentale vinner over tid.

Recon

UFO
29.03.2004 22:53
#3362

Endre
Re Recon

Hvor mye tid og penger vil gå med til å gjøre riggen i stand til å håndtere 10.000 fat/dag fra B2 ? Det spørsmålet er nok interessant for alle involverte i prosjektet.
Sima
29.03.2004 22:58
#1299

Endre
Den må du utdype UFO.

Mener du 10000 fat/dag totalt eller pr brønn.


[Endret 29.03.04 23:04 av Sima]
uturen
29.03.2004 23:02
#2366

Endre
UFO

Du har endelig et godt og konstruktivt poeng.

Dersom oppgraderingen av AZ til å produsere 10 000 fat eller mer fra hver brønn tar mye tid og penger, og det dessuten er uavklart hvem som skal betale for dette, er det fornuftigere å utnytte kapasiteten på AZ ved å produsere 6 - 7 000 fat fra hver av brønnene, ved at alle produserer fra sone B2.

Når 3 D produserer kan den siste brønnen flyttes til samme sone.
UFO
29.03.2004 23:06
#3363

Endre
Re Sima

Jeg mener bare at dersom de kan fikse problemet på kort tid så vil de ganske enkelt gjøre det så snart som mulig.

10.000 fat/brønn.


[Endret 29.03.04 23:07 av UFO]
Sima
29.03.2004 23:08
#1300

Endre
Vilket problem er det du snakker om?




[Endret 29.03.04 23:08 av Sima]
UFO
29.03.2004 23:12
#3364

Endre
Akkurat nå snakker jeg om problemet med den høye overflate temperaturen på oljen fra B2.
Sima
29.03.2004 23:17
#1301

Endre

Da snakker vi om 10000 fat/dag pr brønn og ikke 10000 fat
toalt sett fra sone B2 som skriver ovenfor.

Jeg kalkulerer ikke med mere enn 6-7000 fat/dag pr brønn
men jeg tipper de setter inn D4 også i sone B2 slik at vi kommer ut med 18-21000 fat/dag totalt sett.
UFO
29.03.2004 23:20
#3365

Endre
Jada, jeg snakker om 10.000 fat/dag per brønn.
Riggens kapasitet skal jeg ikke stille spørsmål ved. Ikke ennå i alle fall..:)


[Endret 29.03.04 23:22 av UFO]
Sima
29.03.2004 23:39
#1302

Endre
Juma

At det trades litt på alle disse nomineekontiene ser jeg egentlig på som et utslag av stor usikkerhet blant aktørene
nårtid D3 kommer inn.Samtidig bidrar det til å riste løs
endel utolmodige aksjer.

Over tid siste mnd har de økt i volum.
Det har også ESO posten gjort.

Også Skagen og Volberg trader litt(gjennom NO).

Voldberg har ved tidligere anledninger vist at han har nese
for begivenheter i denne aksjen.

teddi
29.03.2004 23:58
#132

Endre
Innlegg fra Hegnar:
Innlegg av: Gjest (29.03.04 23:21), lest 157 ganger

NOI.......................... AAAAAAASTRUP......................


A produção do poço do third - fechado para baixo em março 2003 - começou, e os alvos do operador ter uma produção por 18.000 tambores por o dia.

Kan du bekrefte denne ????????????????
---
Innlegg av: tosche (29.03.04 23:45), lest 32 ganger

RE^1: NOI.......................... AAAAAAASTRUP......................

På engelsk:
"The production of the well of third - closed for low in March 2003 - started, and the targets of the operator to have a production for 18.000 tambores per the day."

http://forum.hegnar.no/response/chatResponse.asp?id=478768&m=2
selaas
30.03.2004 06:41
#2072

Endre
18000 fat pr. dag kan stemme godt og så kommer 3-4000 fat som en oppside når temperaturproblemet med oljen fra den andre brønnen løses.

Stemmer meldingen over bør NOI verifisere ASAP for uå unngå ytterligere spekulasjoner.


[Endret 30.03.04 06:54 av selaas]
[Endret 30.03.04 06:55 av selaas]
UFO
30.03.2004 07:45
#3366

Endre
Re selaas

Det som står på hegnar kan du aldri stole på.
driller
30.03.2004 07:52
#4685

Endre
Ordet third er iallefall ikke portugisisk.
observer
30.03.2004 07:57
#3894

Endre
Denne "meldingen" er det nok bare å se bort fra, ja. Ingen link, og derfor heller ingen substans.
driller
30.03.2004 08:18
#4686

Endre
Jeg skal ikke si hverken det ene eller det andre om hvorvidt dette kan stemme, men ordet third er engelsk. Ordet "tredje" heter noe sånt som terceiro på portugisisk.
Recon
30.03.2004 08:52
#4268

Endre
En auto-oversettelse gir denne:

The output of the well of the third - closed below in March 2003 - began, and the aim of the user have an output for 18.000 drums by the day

Er det sambatrommer det er snakk om?

Recon

driller
30.03.2004 08:57
#4687

Endre
Tambores ja, kanskje tomme tønner kan brukes til trommer Recon ;-) Søker du på ordet tambor kan det også oversettes til barrels...
Recon
30.03.2004 09:02
#4269

Endre
driller [4689]

He-he

Recon

Akke
30.03.2004 09:54
#2475

Endre
Tipper at FW ikke gir noen melding om D3 før produksjonen eventuelt er stabilisert. Ingen umulighet at denne produserer nå !

Recon

Har du fått mail fra Mr. Mello i det siste ?
Akke
30.03.2004 11:17
#2476

Endre
FE krysset vel 300 k. Juma du som har oversikten på Topp 20 hvem kan det være..


[Endret 30.03.04 11:19 av Akke]
juma
30.03.2004 11:28
#16514

Endre
Akke,

Sisteman på listen har 670K så det kan godt være noen som ikke er på listen.
Akke
30.03.2004 11:39
#2477

Endre
juma

Selvfølgelig kan det være det :))
observer
30.03.2004 12:52
#3895

Endre
poldco,
ble det for kjedelig for deg i NOI?
selaas
30.03.2004 13:24
#2074

Endre

Nå må vel snart brønnmeldingen begynne å ta form, hvis PFW finner faxmaskinen.


[Endret 30.03.04 13:24 av selaas]
airtime74
30.03.2004 13:49
#103

Endre
har fylt på med flere aksjer nå .....håper det kommer melding snart ... kom med meldingen waage :)
uturen
30.03.2004 14:11
#2367

Endre
Ting tyder på at det ligger en del skjulte kjøp rundt 2,80 men ikke mange som vil slippe sine NOI under 2,90
selaas
30.03.2004 14:22
#2075

Endre
Fe har omtrent kjøpt og solgt like mange aksjer i dag, kjøp 371 k salg 391 k, rart.
De har hverken tjent eller tapt, snittprisen er den samme 2,85
Hva slags business er dette?


[Endret 30.03.04 14:28 av selaas]
juma
30.03.2004 14:23
#16520

Endre
:-)
observer
30.03.2004 14:29
#3896

Endre
Kommer det flere raketter nå selaas må du snu dem andre veien.
beat pete
30.03.2004 14:29
#2168

Endre
NOI til tieren. Ja da hadde selskapet blitt verdsatt til over 1,4 millarder NOK. Det er vel litt drøyt. Men aksjen var nå i 3.6 for ikke lenge siden, så...
selaas
30.03.2004 14:34
#2076

Endre
observer
Der er ikke en rakett, men en pil som forteller hvilken vei NOI burde gå, men her er det noen som driver med monkey business.
juma
30.03.2004 14:59
#16523

Endre
Konspiratorisk nedgang i dag ja.
sunny
30.03.2004 15:04
#1212

Endre
NOI - på vei mot tiøren?

Det må vel være en overdrivelse eller?
selaas
30.03.2004 15:16
#2077

Endre
Psykologi dette. NOI holdes på 2,80 til 3 kr. til brønnmeldingen kommer.

Fra dette nivået og opp til 4,50 sitter mange aksjer løst.
Oppkjøperen sikrer seg x - antall mill. og vil deretter måtte gi seg tilkjenne.

Så selger WS sine NOI og eierskiftet er et faktum.
Senior Member
30.03.2004 15:21
#344

Endre
Får si som Loffen,
Ja slik går no dagane...
selaas
30.03.2004 15:24
#2078

Endre
Senior Member [344]
Det har vel ikke vært kjedelig i Brasil med samba og storm i kastene?
Senior Member
30.03.2004 15:26
#345

Endre
:)
Hver dag er samba, og stormen ga seg fort!
selaas
30.03.2004 15:27
#2079

Endre
DNM har solgt mer enn de har kjøp i dag og vil vel ta seg litt inn mot slutten av dagen.
selaas
30.03.2004 16:14
#2080

Endre
Så hvis noen er drittlei nå, så bare ta det med ro.....For det er det som er meningen. God middag!



Stocktalk.no eies av MarketMind AS
Adresse: Thunesvei 2, 0274 Oslo Tlf: 21 07 50 08 Email: st [at] stocktalk.no Orgnr: 979 175 027 MVA
Kontakt oss | Hjelp | Regler | Sett som startside | Legg til favoritter © 2008 Vestover AS